2

20. 7. 2022 KONEC VÝPRAVY


Oslavy pokračovaly i další den a všichni si užívali zaslouženého volna po dobře odvedené práci. Všichni jsme si však museli začít balit svá zavazadla a připravit se na návrat na domovskou pevninu.
Vše jednoho dne končí, a to i naše výprava na Pól polárního pólu, která pro nás všechny byla nezapomenutelným zážitkem a dobrodružstvím. Budeme se těšit na další výpravu či jiný úkol, který nás v budoucnu opět svede dohromady. A na fotkách vidíte naše letošní vítěze.

19. 7. 2022 HLEDÁNÍ ZVÍŘETE

Dnes nastal den D. Je potřeba si však ještě sehnat potřebné vybavení a můžeme vyrazit na cestu. I přes překážky jsme dokázali nashromáždit potřebnou techniku a po krátkém oddechu jsme vyrazili pátrat po zvířeti. Technika nás sice občas trochu pozlobila, nakonec jsme však dokázali zvíře všichni nalézt. Radost všech z nálezu byla veliká, podobně jako jejich úžas nad nových druhem zvířete, který právě objevili.

16. 7. 2022 PRÁCE EXPERTŮ

Dnes jsme došli k závěru, že je potřeba všechny dosud získané informace zpracovat a rozhodnout se co dál. Uskutečnili jsme tak setkání expertů v daném oboru, aby co nejlépe mohli vyhodnotit získané poznatky v dané oblasti. Získané informace pak experti sdělí svým týmům.

14. 7. 2022 PODOBA ZVÍŘETE

Dnes bylo potřeba obejít fotopasti, které vědec na Pólu polárního pólu rozmístil. Naše skupiny měly štěstí a opravdu nalezly ve fotopastích snímky hledaného zvířete. Zdá se však, že se toto zvíře pohybuje velmi rychle, jelikož fotopasti zachytily vždy pouze část zvířete. Týmy si tak musely pomoct i svou představivostí a znalostmi v oblasti zoologie. Když teď máme představu o tom, jak zvíře vypadá, bude se nám snad lépe hledat.

13. 7. 2022 BONIFÁC

Jak slíbil, tak učinil - vědec Bonifác navštívil naše výzkumné skupiny a poskytnul jim potřebné informace. Dnes se jimi naši výzkumníci probírali a již brzy vyrazí na sběr informací do terénu.

11. 7. 20222 KONFERENCE K VÝPRAVĚ


Všichni jsme se sešli na konferenci pořádané před očekávaným začátkem výpravy na Pól polárního pólu. Cílem této výpravy je najít prozatím neznámé zvíře, o jehož existenci nás informoval místní vědec. Výpravy se měli zúčastnit experti ve svých oborech. Ti se však ke konci konerence neshodli na společném postupu cesty na Pól polárního pólu, ani na nejlepším způsobu, jak zvíře nalézt. Rozhodli se tak vytvořit si své vlastní týmy a pozvat do nich mladé a nadějné odborníky různých profesí, kteří souhlasili s tím, že jim pomůžou. Zanedlouho tak 9 týmů vyrazí na očekávanou výpravu.