Hobby a Start

Hobby nebude v letošním roce otevřen

V minulých letech byl speciálním týdenním turnusem letního tábora Oskar určeným pro děti ve věku 5 až 8 let, které mají rády kreslení, nebo rukodělné práce a chtějí si z tábora odvézt svá výtvarná díla nebo výrobky. Samy si pak vyberou z široké nabídky, čemu by se chtěly věnovat.

Totem z plechovky

V základní nabídce byla malba na triko a sklo, drátkování, výroba loutky nebo maňáska, ubrousková technika a krakelování, vystřihovánky a také výtvarná úprava předmětů denní potřeby, jako je krabička od sirek, rulička od toaletního papíru, krabička či plechovka od limonády apod. (viz obrázky).

Pes z pitíčka

Navíc se účastníci také seznámí s jednotlivými výtvarnými technikami (akvarel, tempera či olejomalba) a tiskovými technikami (linoryt, koláž, suchá jehla). Vše bude probíhat pod vedením zkušených vedoucích a výtvarníků. Všechny potřeby k výtvarné činnosti budou k dispozici.

Na táboře budou probíhat obvyklé orientační závody, sportovní soutěže, bojovky, diskotéky apod, ale vždy s výtvarným tématem.

Start nebude v letošním roce otevřen.

Týdenní turnus letního tábora START byl určen pro děti ve věku 5 až 8 let, které s táborem začínaly a kterým rodiče chtějí dopřát pobyt v přírodě mezi jejich vrstevníky. Program byl ovlivněn celotáborovou hrou a děti se naučili především základy tábornických dovedností, sportu i společenských her.