5. turnus

28.-30. 8. 2015 DVACÁTÉ VÝROČÍ

Tábor Oskar oslavil 20 let svého trvání. A to byla příležitost se sejít a trochu si zavzpomínat. Na tábor postupně od pátku do neděle dorazili jak současní vedoucí a praktikanti, tak i ti, kteří tábor Oskar odstartovali. Proto původní sen o tom, že se společně vyfotografujeme vzal za své. Tak alespoń několik záběrů ze setkání, kterého se nakonec zúčasnilo přes 60 gratulantů. 

23. 8. 2015 VYHRÁLI JSME

Dnešní ráno jsme začali hadím pochodem a následnou ranní rozcvičkou. No a pak se rozběhlo závěrečné zápolení. Do toho jsem si vyzkoušeli i vaření polévky na ohni. No a pak došlo k tomu nejdůležitějšímu. Vyhlášení vítězů a otevření typického nápoje pro vítěze, šampaňského. Ale vyhráli samozřejmě všichni. Tak zase za rok na táboře Oskar!!!

21. 8. 2015 KANADSKOU DIVOČINOU

Konečně jsme se ocitli v Kanadě. Nejdříve jsme zamířili k Huronskému jezeru, pak k Ontariu, kde jsme bohužel nenašli Niagarské vodopády. Bylo strašně moc dlouho sucho. Pak jsme zamířili do Skalistých hor, kde jsme si ochočili místní kamzíky. Naše putování skončilo u klasické večeře u ohýnku. Pekli jsme si buřty a ulovené hady.

20. 8. 2015 JAPONSKÝ TRH

Dnes jsme doletěli do Japonska a hned jsme se ocitli na potravinové burze. Skupovali jsme v přístavech na jednotlivých ostrovech čočku, pšenici i diamanty a ty pak se ziskem prodávali. Odpoledne jsme si barvili hrnky, vyráběli šperky nebo si sestavovali krále Hermelína. V noci jsme se pak stavěli v Austrálii na nočním putování.

19. 8. ÚSPĚCH

Naše výprava byla úspěšná. Po ranní snídani jsme se vypravili do míst, kde jsme pozdravili Manitoua. Ten nám pomohl připravit oběd a povolil nám nosit indiánské oblečení a čelenky. Po návratu do základního tábora jsme se hned vrhli na výrobu dalších indiánských symbolů. Večer jsme pak rozjímali u ohně již jako indiáni. Ti nejstatečnější šlipak ještě v noci na lov.