3.turnus

29. 7. 2021 VÝBUCH SOPKY

O poledním klidu jsme ucítili lehké zemětřesení a v zápětí se dozvěděli, že vybuchla sopka Oskara. V jejím okolí se nám ztratil seismolog, ale když jsme všichni spojili síly, podařilo se nám ho najít. Tím skončil náš výcvik ve středisku OSKARESCUE. Všichni jsme absolvovali úspěšně, někteří si zasloužili i dort :-)

4.8. ZELENÉ SRDCE LABYRINTU

Tak už se nám to krátí. Oddíly společně se svými vedoucími zavzpomínaly na krásné zážitky během tábora a zahrály si naposledy v prostředí rokycanských lesů. Poté jsme se společně vrhli na úklid, aby i další turnus přijel do čistého a pěkného tábora.

3.8.2018 UŽ JDEME DO CÍLE

Během rána jsme se sešli, aby týmy získaly přesné znění ze šifrovacího stroje. Z vědeckého osazenstva se však vyklubali zlouni, kteří nás využívali jen pro svůj prospěch, abychom pro ně odvedli špinavou práci. Nezbylo nám proto nic jiného, než hledat Labyrint na vlastní pěst. Všechny nasbírané klíče jsme proto zkusili vkládat do různých klíčových dírek a odevzdávat je odborníkům na jednotlivé obory. Nic ale není zadarmo. U odborníků jsme dostali záhadné úkoly a otázky, které jsme museli splnit. Jakmile jsme úkoly splnili, získali jsme pro svůj tým srdce.

2.8.2018 OSADNÍCI A JEJICH ZÁSOBY

Jelikož jsme přesně v polovině naší pouti, museli jsme načerpat další zásoby potravin, aby se nám lépe cestovalo a nabrali jsme co nejvíce energie. Při nákupu zásob jsme však narazili na trhovce, kteří s námi chtěli smlouvat. Proto jsme se rozhodli využít situace a zásob si nabrat, co nejvíce. Potraviny jsme směňovali nejen za jiné, ale měnili jsme též dřevo, kameny nebo obiloviny. Přitom jsme se museli vyhýbat pirátům a mořské stráži.

1.8.2008 LOV ZVÍŘÁTEK

Našim vědcům se podařilo získat další část šifry, která by mohla pomoci týmům odhalit to, kde se Labyrint skrývá. Vydali jsme se na místo, kde leží vysvětlení k šifře. Má to ale jeden háček, šifra je pohyblivá a navíc se nachází na těle zvířat, která jsou rozprostřena po celém lese. Naším úkolem bylo přijít na slabinu zvířete a pak teprve zvířátka odhalila, co který symbol znamená. Po sesbírání všech symbolů, jsme však stále nebyli moudří z toho, co celá šifra znamená. A tak jsme ji předali vědcům, kteří vlastní šifrovací stroj a nabídli pomoc s jejím vyluštěním.

30.7.2018 GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ

Z důvodu globálního oteplování jsme se se svými oddíly vydali do stínu lesního království, kde jsme nabírali síly na celodenní putování. Program byl sice odpočinkový, ale za to velmi pestrý a plný legrace. Nejmenší oddíl si vychutnával „čaj o desáté“ a pluli po lodičce pro poklad. 2. a 3. oddíl si společně zahráli Ocáskovanou a Uzlovanou. 4. a 5. oddíl si promýšleni Taktický plán desetiboje a zkoumali Labyrint z čísel. 6. a 7. oddíl hráli tajemnou hru Ašóka.

27.7.2018 TŘÍDĚNÍ ODPADU

Jako každý správný táborník, i my víme, jak nakládat s odpadky. Pečlivě třídíme odpad, rozdělujeme jej podle materiálu a snažíme se tak naší Zemi, co nejvíce ulehčit. Jenže ne všem je ekologie blízká. Dnes jsme v okolí tábora objevili dopady špatného zacházení s odpadem. Vydali jsme se proto do boje se zlými bezdomovci. Dali jsme si za úkol nastolit rovnováhu ve třídění a co nejlépe náš les vyčistit. Náš boj se nám podařilo vyhrát, a když si náhodou nebyl nějaký táborník jistý, pomohl nám popelář, který poradil, jak správně třídit.

26.7. POUŠTNÍ OÁZY

Zdroje vody jsou omezeny, veškeré vodní plochy vyschly. Nezbývá nám, než šetřit s vodou. Po cestě k Labyrintu jsme však objevili malé zásoby vody v pouštních oázách. Rozhodli jsme se, že zásoby vody obohatíme. Pro začátek si každý tým načerpal do zásoby vodu, aby vydržel tak namáhavou pouť do oázy. Cesta to byla velmi trnitá, ale naše hrdiny jen tak nic nepokoří. Naše zásoby vody jsme úspěšně doplnili a mohli jsme se večer vydat na zábavu v podobě diskotéky, kde jsme předvedli své nejlepší taneční kreace.

25.7.2018 ROZDĚLENÍ DO TÝMŮ

Dopoledne se naše oddíly vydaly na program, kde se pomocí seznamovacích her snažily, co nejvíce poznat své kamarády. Následně jsme se rozdělili do záchranných jednotek. Odpoledne se tyto jednotky vydaly prozkoumat okolí tábora. Na těch nejkrásnějších místech našly děti odborníky na jednotlivé obory. Mohly tak potkat například Zoologa, Medika či Bojovníka. Každý z těchto odborníků předal týmům bránu do světa Labyrintu, k němuž budou sbírat klíče k jeho odemčení. Jako správný tým si každý vymyslel svůj název, pokřik a vlajku, podle které se zaručeně na cestě poznáme.