1.-5. Turnus

28.5. ZAHÁJENÍ OSKAR TROPHY JE NA SPADNUTÍ

Červenec se blíží a s ním i nejočekávanější událost letošního roku - nejnáročnější a nejsledovanější závod na světě Oskar Trophy. Zbývá něco málo přes měsíc a celý svět se nemůže dočkat zahájení našeho závodu. Ale nebojte, my na vás všechny stále myslíme, a proto jsme si přichystali malou ochutnávku z toho, o co by na letním táboře nechtěl nikdo přijít! Sledujte, sdílejte a hlavně si nenechte ujít Oskar Trophy 2015!

19.12.2010 VÁNOČNÍ SETKÁNÍ

Naše tradiční vánoční setkání se netradičně uskutečnilo ve sklepení vinařského klubu Terra Vina za Týnským chrámem. Moc nás potěšila přednáška odborníka na francouzská vína pana Hynka Vícha, autora knihy Bordeaux, kde vítr vinohrady škádlí. A tak jsme se všichni nejen poučili o všem kolem vína, ale také jsme se s ním záhy neuvěřitelně sblížili. Další hodnocení tábora Oskar roku 2010 už byla jenom formalita.

27.6.2010 POSLEDNÍ ÚKLID

Těsně před zahájením nové táborové sezóny se sjeli vedoucí a praktikanti z 2. a 3. turnusu. A tak se dodělávalo, co se nestihlo, uklízelo co se neuklidilo a stavělo, co se zbouralo. I na florbal vyšel čas. Jen tak se dalo vyzkoušet naše nově upravené hřiště.

9. 6. 2010 POTOPA?

Častý dotaz rodičů. kteří posílají svá dítka na tábor, je o možnosti potopy. A tak jsme zachytili na unikátních fotografiích to, jak se chová živel v naší blízkosti. Záběry jsou z 1. 6. 2010. Schody do rybníka byste marně hledali, molo plave po hladině, na hrázi zbývá 5 cm, aby se voda dostala přes okraj, přepadové koryto je jak dravá horská řeka, bohužel to odnaší i ryby. No a co náš tábor? Ten je v suchu 1 metr nad hrází.

12.4.2010 POMOCNÍK

Možná už jste zapomněli, že velkým pomocníkem pro naší expedici je Tonny. To je kamarád, kterého už tři roky podporují vedoucí ze 4. turnusu na studiích. Bydlí v Ugandě a místní faunu ovládá dokonale. Určitě nám poskytne nějaké zajímavé informace.