25. 7. 2017 PRINC KRASOŇ a VÍLA PETRONELA

Byla nebyla, jedna kouzelná země, ve které žili spokojeně obyvatelé naší celotáborové hry. Ochrannou ruku nad všemi drží patron této země Kouzelný dědeče Vilemín. Zároveň se stará o spokojenost, rovnoprávnost a mír mezi všemi. Nad všemi dohlíží pomocí knihy Tajemné legendy, ve které jsou všichni naši hrdinové schovaní.
Dědeček slavnostně přivítal nové a malé obyvatele táborové osady, jak se sluší a patří a vysvětlil jim chod kouzelné země. Nicméně, v naší zemi nejsou ovšem jen dobří lidé. Existují tu i postavy, které mají své vrtochy a zlozvyky. Představit se přišli ihned samozvaní princ Krasoň se svou matkou vílou Petronelou. Ti mají ve zvyku do všeho se plést a mluvit. Chtěli malé osadníky přivítat způsobem jak se patří na královském dvoře. Začali se přetahovat a dědečkova kniha s Tajemnými legendami skončila omylem v ohni. Z horkých plamenů vytáhl dědeček Vilemín na poslední chvíli torzo knihy. Toto zničení zapříčinilo narušení celého chodu osady a kouzelné země. S dětmi jsme se proto vydaly prozkoumat jaké následky mělo toto neštěstí. V lese na nás tak čekali zmatení čerti, suchozemští vodníci, chechtající se houby a hodný černokněžník.
Dědeček Vilemín proto poprosil děti o nápravu, aby se dalo co nejdříve vše do pořádku.
Ale na to se musí nejprve všichni dobře vyspat. Osadníky jsme proto uložili do jejich příbytků, aby nabrali co nejvíc sil do dalšího dne.
Dobrou noc